| AmaliaApetri a întrebat:

Interventie chirurgicala dentara a avut cineva? Daca da... spuneti, dati-mi detalii pentru ca dentistul mi-a spus ca va trebui sa fac o astfel de operatie si nu prea am idee cum e.
Am inteles doar ca ..doare.Restul, spuneti-mi voi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu e nimic deosebit. Iti face o injectie in vena cu un fel de anestezic, pe urma iti mai face un anestezic local in gingie si apoi iti umbla prin gura, dar nu vei mai simti nimica. Mai nasol e ca te coase si trebuie vreo 2 - 3 ore sa tii niste pansamente in gura iar vreo 2-3 zile nu ai sa poti manca cum trebuie.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si apoi ti se umfla. si o sa fii umflata o saptamana. si trebuie sa tii gheata. o sa iei si antibiotice intre timp. dupa o saptamana iti taie firele si ai terminat. nu e usor, dar se supravietuieste din tongue