| Denision99 a întrebat:

Am avut o răceală la plămânul drept iar medicul mi-a dat o rețetă cu care să cumpăr un antibiotic pe nume Zinnat și Eurospal și să le iau timp de 5 zile iar acum este a 4-a zi de când le-am luat.Am o problemă să zic așa.De când am luat aceste pastile, urinez de multe ori pe zi față de atunci când nu le luam și nu în ultimul rând, simt o greutate în dreptul vezicii urinare. Oare am avut o infecție acolo și din cauza pastilelor ies de multe ori afară, sau? Precizez că beau și multă apă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BabyThisIsMe a răspuns:

Pai antibioticele produc reactii adverse, mai ales acesta. L-am luat si eu si mi-a fost foarte rau de la el. Se poate ca urinarile frecvente sa fie o reactie a organismului de a elimina antibioticul. Insa eu zic sa mergi la medic sa ii spui. Presiunea aceea la vezica si urinarile frecvente seamana a infectie urinara, simti presiunea pentru ca nu mergi destul de des la toaleta.

| Mire3la a răspuns:

Doctorul ti-a dat Zinnat pentru a-ti combate infectiile asa cum scrie si https://www.prospecte.net/prospect-zinnat/ iar Eurespal pentru plamani vezi si aici https://www.prospecte.net/prospect-eurespal-2/.
Ar trebui sa bei si ceva ceaiuri conform http://www.etratamentnaturist.com/cum-ne-tratam-de-raceala-naturist/ care iti vor aduce mai repede sanatatea. Infectie precis a fost si acum o elimini. Sanatate!