| lisa_3280 a întrebat:

As avea nevoie da parerea voastra. De la un timp am observat ca urinez cam des, la intervale de 1ora aproximativ, ceea ce nu este normal. Am fost diagnosticata cu raceala la nivelul vezicii urinare. Am urmat un curs de lecuire cu NOLICIN(antibiotice) timp de 10 zile, cite 2 pastile pe zi. Diferenta se observa. Acum urinez la intervale de aproximativ 3-4 ore, dar cred ca nu ajung nici la 1l si juatate de lichide pe zi consumate. Nu beau multa apa. E normal asta? Credeti ca m-am vindecat sau nu pina la urma? Oricit nu as urma fel de fel de medicamente tot la rezultatul acesta ramin. Voi cite lichide beti si de cite ori urinati? exista motive sa imi fac griji?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mileyworld a răspuns:

Pai sincera sa fiu nu cred ca ai motive de ingrijorare adica daca tu spui ca ai antibiotice si orice medicament ai lua tot la rezultatul asta ramai cere sfatul unei femei mai in varsta sau eu stiu!sad

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca nu ai facut o urocultura inainte sa iei Nolicinul, s-ar putea ca acest antibiotic sa nu mearga pe germenele care ti-a provocat infectia urinara. La minim 10 zile de la terminarea tratamentului cu antibiotic ar trebui sa faci o urocultura de control ca sa vezi daca Nolicinul a fost eficient sau nu.

| gabriela a răspuns:

Mergi inapoi la urolog!

| Minty a răspuns:

Poate ai cistita!

| Gexu a răspuns:

Doamne numai intrebari despre urina pui chatterbox

| Flinn a răspuns:

Pai beau cam 2 litri de apa si fac de 2-3 ori pe zi.Nu cred ca ai nimica.Asa este organismul tau