| Spike189 a întrebat:

Am avut pierce in limba, ieri mi-am dat gaura, si acum l-am dat jos pentru ca ma durea. l-am dat cu o branula cumparata de la farmacie, deci dezinfectata si un pierce la fel de la farmacie. M-a durut, l-am dat jos, si am la limba ca o bila si a iesit ceva alb, ca puroiu, acum nu mai iese dar tot e bila si ma doare, ce sa fac? Nu imi spuneti sa merg la doctor si nici faze ca daca nu ma duc nu stiu ce.am 19 ani. vreau doar sa o rezolv acasa singur fara sa stie nimeni

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LoOvE a răspuns:

Vad ca esti foarte disperat.

Incearca cu rivanol,pune pe un tampon si dai pe limba.

Din cate am inteles eu ai lasat pierce-ul in limba. Pierce-ul sigur a fost dezinfectat? Poate din cauza asta s-a form un puroi.

Daca nu vrei sa mergi la doctor,este treaba ta,dar macar du-te la farmacie si intreaba, DOAR INTREABA, ca nu te mananca nimeni daca intrebi ce poti fake pentru a disaprea puroiu de acolo. Poate nu trebuie sa cumperi nimic si ai tu acasa.

Nu te omoara nnimeni daca intrebi si ESTE TOTAL DIFERIT INTRE A TE DUKE LA DOCTOR SI A TE DUKE LA FARMACIE.

3 răspunsuri:
| ArianaAriana a răspuns:

Poti sa-mi zici daca ti-a trecut? Sau ce ai facut? Cum era mai bine...cu sau fara? Vreau sa imi dau si eu dar nu stiu ce sa fac...

| Spike189 explică (pentru ArianaAriana):

Da pot sa spun, daca mai m-ar platii cineva 1.000.000 € nu mai mi-as pune. iti strici dintii si iti deteriorezi simtul gustului,... plus ca se umfla limba si se face o infectie nasoala

| ArianaAriana a răspuns (pentru Spike189):

Mss de raspunshappy