| CoOoLLa a întrebat:

Ieri mi-am pus pierce in limba.
Mi-am anesteziat limba cu xilina,am pus un pierce cu "bilele" din plastic,pe moment (dupa ce a trecut anestezicu) nu m-a durut rau,am mancat (nu supe,salam, paine) (am 15 ani)si azi ma c-am doare,adica cand o misc ma doare sub ea (acolo unde e "ata" aceea care prinde limba de restul gurii) si cand inghit uneori ma dor urechile,si gatul putin (poate nu e de la asta),nu mi-am pus pierce-ul la salon, mi l-a pus un prieten acasa...si acum am mancat nistre crenvusti, cu paine...ma c-am durut putin cand mestecam (de mi-au dat lacrimile) dar am continuat.
Spune-ti-mi si mie va rog ce nu am voie sa mananc,oua,carne am voie sa mananc?
Prietenul asta al meu mi l-a pus gen culcat. nu drept cica sa nu ma deranjeze la cerul gurii,e oke? adica trebuia drept? si acolo la "Atat" aceea unde leaga limba de gura vine bila bila aceea adica atinge acea ata,e bine? sau nu, ziceti-mi si mie va rog.Pot sa vorbesc, "S-ul" si "R-ul" se aud mai aiurea dar merge.
un link cu limba+pirce-ul meu: http://s17.postimg.org/wkd5hujhr/avatar.jpg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ti l apus cineva care se pricepe ai sanse mari de tot la o infectie

| CoOoLLa explică (pentru suntserios):

Faza e ca el si-a pus singur, si pe langa asta a pus la mai multi baieti, fete.