| Gimmy97 a întrebat:

Am baut bere pe stomacul gol si ma doare burta de nu mai pot, am arsuri. Help me pls

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BogdanBz a răspuns:

Mai bea. macar te imbeti si uiti de arsuri. laughing

| Gimmy97 explică (pentru BogdanBz):

A naibii treaba, in noaptea de revelion am baut 2 sticle de strongbow 2 pahare de sampanie, 3 de palinca si nu am avut nici pa dracu

| Gimmy97 explică (pentru BogdanBz):

Sa stii ca asa am facut. M-am trezit doar cu o usoara durere de cap, dar a mers. laughing

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pe mine cand ma ustura stomacul in felul asta imi face bine iaurtul.
Sau mananca ceva si ia si o pastila de stomac, dicarbocalm sau tot feluld e alte pansamente gastrice

| Violleta2022 a răspuns:

Mananca o felie de paine cu ceva!

| JackR a răspuns:

Mananca branza!

| IIIshaneIII a răspuns:

Bea juma’ de tuica si iti trece

| Pricope_Gabriela_Simona_1983 a răspuns:

Un plic de Gaviscon