| qwerty123z a întrebat:

Am baut doua energizante astazi, ma simt bine dar vreau sa stiu daca imi creeaza vreo problema medicala. Nu obisnuesc sa beau, doar ca am baut unul la liceu si inca unul cand am ajuns acasa, distanta dintre ele a fost de 4-5 ore, am baut un hell si un red bull de 250 ml.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LupusDei1993 a răspuns:

Pe termen lung iti poate afecta inima. Eu bausem 3 intr-o zi si aveam palpitatii la inima si am renuntat cam de tot.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu se intampla nimic, insa nu face din asta o obisnuinta
Cand vrei ceva energizant, cafeaua este cea mai naturala dintre ele, restul sunt prostii care contin prostii, chimicale cu apa si cofeina

| proserpina22 a răspuns:

Nu, dar să nu faci în mod repetat asta. Eu cam timp de o săptămână am băut 2 energizante pe zi și într-o seară nu puteam să stau în pat culcată din cauza durerilor de inimă, am crezut că și mor. Prietenul meu a avut perioade când consuma 2 pe zi regulat și i s-a făcut rău, creștea tensiunea, avea pulsul peste 130, nu putea să stea pe partea stângă din cauza durerilor de inimă...deci nu-i de glumă cu ele.

| euphoric a răspuns:

Pe termen scurt nu pățești nimic. Pe termen lung afectează, adică dacă obisnuiesti sa bei in mod regulat.