| afganul a întrebat:

Hmmm cate energizante ar trebui sa beau maxim pe zi precizez beau decat hell nu-mi place redbull doar cand raman fara hell beau... am baut si 15-25 energizante pa zi straight facestraight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Nu sunt bune de loc, ar trebui sa bei unu, doua pe saptamana, nu in fiecare zi. Sunt foarte nesanatoase, cred ca mai nesanatoase decat cola. Si eu mai beu, tot hell, dar doar cand sunt foarte obosita si am treaba, altfel nu ma ating de ele

| boogdan91 a răspuns:

Esti nebun! Eu am baut cam timp de 1 an in jur de 1litru de energy zilnic si am inceput sa am probleme cu inima si ficatul, cunosc cazuri in care respectivii au facut crize si au ajuns la urgente. Tie chiar iti place starea aia care ti-o dau energizantele? Pe mine ma faceau mai lenes, mai somonors, imi tremurau mainile, cred ca la fel faci si tu.

| boogdan91 a răspuns:

Facand abuz de energizant poti ramane si impotent pe anumite perioade de timp, deoarece energizantul iti scade tensiunea, sangele circula cu viteza mai mica ceea ce face ca arterele/venele tale sa se ingusteze, asadar penisul tau va fi mai greu de irigat cu sange pentru a deveni la dimensiuni rezonabile si stare strong. Take care.

| Deans a răspuns (pentru boogdan91):

Dar dacă nu m-ai beau origanizmul revine la normal?

| 0rlando a răspuns:

Ori minți, ori ești un pui de superman. 25 de doze de Hell sunt fatale cam pentru orice om normal. Nu bea mai mult de 2 într-o zi și în nici un caz nu mai bea în fiecare zi. Eventual nu mai bea deloc. Riști să mori într-un mod groaznic, nici nu vrei să știi cum poți muri de la exces de energizante.

| CrazyTeenager a răspuns:

Nu ai bere, sau vin?

| Saddelyx a răspuns:

Ai ceva probleme daca bei atat.Mai bine bei niste cafea daca vrei energie.O sa ai probleme serioase daca continui asa. Energizantele alea au o gramada de euri negative si foarte multaaa cofeina.Maxim 2 energizante pe zi.dar chiar si asa este mult, mai ales daca bei zilnic.

| AlexSasan a răspuns:

Doamne,bai copile in primul rand nu e indicat sub nici o forma sa bei energizant, si in al doilea rand du-te la scoala "pa zi". Salut si apropo, cum sa iti placa RedBull la 9 lei? Bea porcariile alea de la 2 lei.

| emanuel94 a răspuns:

Normal ar trebui sa bei 1 maxim 2 pe zi. Daca bei atat de multe poti cu timpul sa ai probleme cu sanatatea mai ales cu inima ceea ce nu cred ca ti-ai dori; dar consulta si un medic sau intreaba pe cineva specializat pe domeniu.

| ftwlicious a răspuns:

De la 15 energizante deja nu'ti mai bate inima, deci nu mai mintii

| afganul explică:

Da nul beau simplu ma laughing ca am un club si ziua e bar tonguetongue asa ca... oricum am redus beau maxim 7 pe zi straight facestraight face de obicei minim 4 straight facestraight face tin minte ca am avut o perioada in care beam numa bautura... fara apa cam 3-4 luni straight face

| PinkPanther a răspuns (pentru afganul):

Combinat cu alcool e bomba pentru organism, mai bine energizantul il bei simplu iar alcoolul il combini ci tu cu ceva suc natural sau apa tonica.

| alexutzuskaterutzu a răspuns:

Cam 3 1 dimineata 1 dupamiaza 1 seara atat cam ar trebui