| Rusu_Cristi_2000 a întrebat:

Am baut un shot de jäger cu 10 ore dupa ce luasem un paracetamol sinus. De la shot au trecut 4 ore, mai pot sa patesc ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu siguranta deja ai patit ceva, doar ca nu simti. Si anume, ficatul tau a suferit si o parte din celulele lui au murit din cauza toxicitatii asociate a alcoolului si a paracetamolului. Ficatul se va regenera, mai ales daca ii dai sansa (adica 2-3 saptamani fara alcool, fara paracetamol, fara cola, fara chimicale si prajeli).

| FaraNume1245 a răspuns:

Nu are rost să iei antibiotice cu alcool. Alcoolul le face să nu își mai facă efectul, înțelegi tu laughing

| Nimeni10 a răspuns:

Daca esti inca intreg si gandesti, inseamna ca nu ai nimic.

| George_Ionut_1997 a răspuns:

Daca citesti raspunsul asta acum, n-ai nici pe dracu...happy