| anonim_4396 a întrebat:

Care e diferenta dintre pracetamolul normal si paracetamol sinus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| otypa a răspuns:

Paracetamolul sinus are o compozitie mai tare decat paracetamol normal

3 răspunsuri:
| miriam a răspuns:

Este mai bun dat fiind puterii sale de protejare a stomacului care nu este indicat doar pentru cei care sufera de o afectiune a stomacului, ci pentru toti care tin la sanatate.

| Alexandrinaa a răspuns:

Paracetamol sinus nu afecteaza stomacul. Contine tot felul de chestii cu denumiri extravagante care n-are rost sa ti le scriu aici, le gasesti pe google, dar tot ce trebuie sa stii e ca nu e sanatos pentru hipertensivi, ca desfunda mai rapid nasul, e mai puternic, dar nu ataca stomacul (pentru cei care au gastrite sau probleme cu stomacul, dureri)

| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Din cate stiu, Paracetamol sinus e mai puternic, cu un efect mai rapid