| XxPaulxX a întrebat:

Am calcat intr-un cui dar nu era ruginit doar putin am calcat o intepatura am fost la medic mi-a facut un vacin antitetanos si a zis sa ma dezifectez e normal sa ma doara cand calc pe el

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Nu -ti mai face griji si nu te mai speria din orice! este normal sa te doara pentru ca este o mica rana acolo! deci este un tesut cutanat distrus! unguentul de galbenele face minuni! ajuta la cicatrizarea rapida a ranilor! il gasesti la plafar si este foarte ieftin! bafta!