| Mario1994 a întrebat:

Azi la ora 15:30 m-am intepat in cui la picior, nu era ruginit si nu e umflat piciorul meu, a curs sange putin. dar ma doare un pic cand si calc pe el, am pus mult alcool pe rana. Am facut vaccin antitetanos, acum in februarie 2017. Ce sa fac? Mai trebuie vaccin antitetanos sau? Sunt pansata doar. Cand am facut vaccin antitetanos, spunea medicul ca sunt vaccinata un an.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Bogdan26E a răspuns:

E normal sa te doara locul intepaturii cateva zile, daca durerea persista consulta un medic, si data viitoare fi mai atenta! Te pup :*