| georgianaanonim1 a întrebat:

Am candida. Folosesc tratament cu ovule si presupun ca flora vaginala s-a distrus. Cum o pot " reconstrui ", dupa terminarea tratamentului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Flora se va reface natural, cu conditia sa nu faci spalaturi (irigatii) interne (dese).

| alina2k18 a răspuns:

Flora era deja pertubata din moment ce ai candidoza vaginala.
O sa te vindeci dupa terminarea tratamentului.
Ai grija cu igiena intima daca faci candidoza des [ inclusiv la balsamul de rufe folosit la lenjeria intima - nu folosi pentru ca poate fi un factor declansator ].