| andutz a întrebat:

Am carii. Acum 2 ani am fost la dentist, mi-a pus plombe, dar au cazut dupa o lunalaughing. Nu prea m-a durut, doar atunci cand a luat chestia aia care se invarte si mi-a indepartat carialaughing. As vrea sa ma duc din nou, ca sa scap de durerile de masele, dar mi-e frica:-s. Ce sa fac? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

In primul rand cauta un stomatolog bun. O plomba bine pusa dureaza ani de zile. Teama de stomatolog nu are de ce sa iti fie pentru ca daca maseaua este foarte afectata, lucrarea se va face sub anestezie.Nu mai sta nicio clipa pe ganduri pentru ca risti sa iti pierzi maselele.Sanatate multa!

| tyana a răspuns:

@andutz daca duci cu tine certificatul de nastere nu ti sevor lua bani pentru ca pana la 18 ani copii beneficiaza de gratuitate. Dar trebuie sa te inscrii la acel medic stomatolog, ti se face o fisa medicala si casa de asigurari ii va plati acelui medic serviciile pentru tine.

| darrio2007 a răspuns:

Sa vezi cand iti scoate nervul ce durere.Nu vreau sa te sperii dar asta e adevarul.

| andutz explică:

Am uitat sa mentionez ca una dintre masele se misca, deci ar fi mai bine sa mi-o scoatalaughing?

| andutz explică:

Si am 13 ani, de data asta imi va lua bani, nu ca acum 2 ani nu?sad