| goldi a întrebat:

Am câteva pete de culoarea pielii pe burta, ce poate sa fie, sa fie vreo alergie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Daca sunt rosii si te mananca posibil sa fie alergie, daca sunt de culoarea pielii si nu te mananca e altceva, medicul dermatolog dupa ce o sa le vada o sa-ti poata spune ce sunt si de ce au aparut, descrierea ta nu e suficient de completa ca sa ne dam noi seama, asa ca mergi la medic daca vrei sa stii ce e cu acele pete.

| goldi explică (pentru CuriousStuff):

Sunt de culoarea pielii, nu mă mănâncă, dar sunt inestetice și nu-mi plac.

| CuriousStuff a răspuns (pentru goldi):

Ce ai descris tu acolo ma face sa ma gandesc la o depigmentare a pielii, poate chiar vitiligo. Ai in familie rude care sa aiba Vitiligo sau alte boli de piele?

| goldi explică (pentru CuriousStuff):

Nu cred, dar stiu ca și tata are la fel pe gat.