| Lotte a întrebat:

Am cearcane si nu stiu de ce. Unele putin mai superficiale stiu ca le am de la mama, sau cand nu dorm destul noaptea, dimineata am. Dar dorm aproximativ 8 ore jumatate-9 in fiecare noapte si totusi, am.De la ce ar putea fi? Calculator?( nu stau foarte mult, maxim 3 ore pe zi ca am teme & stuff )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Acele cearcane pot fi de la o afectiune a rinichilor sau poate a inimii, sau o anemie mai severa poate, deci trebuie sa mergi la dr.sa afli exact cauza lor poti sa pui castravete si dimineata si seara si crema anticearcane dimineata dar tot va trebui sa afli cauza lor la dr.si dormi mai mult poate nu e suficient 8ore la varsta ta ai mai multa grija de tine si bea mai multa apa sa te hidratezi si fructe si ceva vitamine poate nu ar fi rele

5 răspunsuri:
| ViVi a răspuns:

Cred ca inveti prea mult sau stai prea mult la calculator. ca sa ti se duca
Incearca cu comprese din infuzie de albastrele, apoi aplica rondele de castravete, vei vedea ca acestea vor dispare.
Daca te-ai nascut cu ele ramai pe veci cred

| Instinkt a răspuns:

Poate fii conjunctivita ar trei sa ai grijA

| Bebitza_3599 a răspuns:

Sau stresul acumulatthinking depinde d varsta... cu ce te ocupi ...alimentatia... sa stii ca orice iti poate afecta atat psihicul cat si fiziculbig grin

| Lotte explică:

Da, am cearcane ereditare. Dar astea pe care le am acum sunt foarte...mov.Si deja sunt speriata.
De invatat nu invat asa mult big grin Am 16 ani.Alimentatia...as putea spune ca nu contine destule legume si fructe, dar nici junk food nu mananc. Daca mi-as pune niste comprese cu ceai de musetel(sau chiar pliculetele) ar rezolva ceva? Si cand/cum sa pun alea? Dimineata cand ma trezesc sau seara inainte sa dorm? sau in fiecare zi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa ai o afectiune renala.