| OanaMedeea a întrebat:

Cum scap de cearcane? Mentionez ca stau destul de mult la calculator, dar dorm destul.

2 răspunsuri:
| Ana0Maria a răspuns:

Hydrating Eye Cream (Bobby Brown) – un concentrat rapid absorbit in piele, cu proprietati hidratante si decongestionante, Rejuvenating Eye Treatment Gel (Amore Pacific) – o crema gel care stimuleaza micro-circulatia in jurul zonei ochilor pentru a scapa rapid de cearcane si roseata, Eyes Wide Open (Philosophy) – un gel cu actiune imediata pentru ochii obositi, Dark circles away (Dr. Brandt) – un ser iluminator care diminueaza cearcanele, roseata sau pungile de sub ochi.

| Aayan a răspuns:

Buna.
Sunt 2 mijoloace de a scapa de ele : prin mijloace naturale sau prin cele " arfitiale ".
Mijloace naturale :
-poti aplica dedesubtul ochilor comprese cu ceai de albastrele alternandu-le cu cele de musetel cald
-tamponezi aceasta zona cu suc de cartofi si sa lasi sa actioneze timp de 20 de minute
-amesteca o lingurita de lapte praf cu 1 lingurita de miere de albine. Aplica aceasta compozitie peste cearcane si lasa sa actioneze timp de 15-20 de minute.
Mijloace "artificiale" :
- cauta in farmacii creme speciale pentru eliminarea cearcanelor.
Mult succes.