| zeratw a întrebat:

Am conjunctivita de o saptamana si vreau sa stiu cand imi trece ma tratez cu picaturi si medicamente dar nu au nici un efect si am si ochiul umflat ce sa fac oare o sa imi treaca spuneti-mi ce sa fac.Dau fuinda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tratamentul îl ai de la medicul oftalmolog?
Înainte de fiecare aplicare, toaletează ochii cu ser fiziologic.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Ai rabdare ca nu trece asa de pe o zi pe alta, kanamicina unguent este buna pentru ce ai tu

| herbil6 a răspuns:

Urmeaza tratamentul in continuare si ai sa te faci bine. Daca ti l-a prescris un doctor inseamna ca ii bun