| rebecca_9144 a întrebat:

Am cosuri pe fata si nu sth ce sa mai fac? remedii naturale...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încearcă tinctură de propolis, te speli pe față cu ceai concentrat de mușețel. Fără machiaj, fond de ten până la curățarea totală a pielii.
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Cel mai bun tratament impotriva acneei la ora actuala este Zineryt! Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Ti-l recomand cu cea mai mare incredere! Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul cat mai bun. Atentie, nu trebuie sa te speli pe fata mai mult de 2 ori pe zi! Succes si numai bine!

| enchanted a răspuns:

Otetul de mere cu miere de albine este f bun, tamponezi cosurile de cate ori vrei tu si un secret :orice cos, rana, buba se vindeca cu tinctutra de propolis iar mirea reface epiteliul si nu iti ramane nici o cicatrice.Ieftin si mai bun decat zinerit