| anonim_4396 a întrebat:

Am culoarea la piele asa putin mai inchisa, maslinie. Si am stat cam mult la plaja intr-o zi, si a inceput sa mi se duca pielea, mie nu mi s-a dus niciodata, cu ce sa ma dau?big grin sa nu mi se mai duca atata:-s.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Acel strat de piele arsa, care trebuie sa se duca, tot se va duce, n-ai ce-i face. sigh Tot ce poti sa faci, e sa te dai cu o crema hidratanta sau chiar sa faci un piling (daca nu te ustura zonele arse thinking ), ca pielea ta sa arate mai bine, din punct de vedere estetic si sa fie mai hidratata, mai fina. day dreaming
Bafta!winking

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@Julyssa', ma bucur ca ti-am fost de folos. day dreaming

| meioana a răspuns:

Poate vrei sa spui ca te jupesti... daca ti se ducea pielea, arata-i ca un monstru:-s
trebuia sa te dai cu crema protectoare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@smeagle : extraordinar, n`ai inteles...ai inteles dar ai facut pe ...desteapta. Si nu ma decojesc ca nu`s banana. Pur si simplu mi se duce acel strat de piele subtire, arsa. Multumita?happy

| oanna_7222 a răspuns:

Nu inteleg? te decojesti? big grin

pai daca asta e pune pe cineva caruia ii place sa decojeasca si nu vei patii nimic...eu asa fac laughing

| asdfghgiklgk a răspuns:

Da-te cu o crema foarte hidratanta, si ai grija de igiena corporala, dar altceva nu prea ai ce sa faci, trebuie sa astepti pana se reface pielea, deoarece ai ars-o. Cam intr-o saptamana doua va reveni la normal din nou. big grin