| Alexandra10005 a întrebat:

Hey! De la un timp (cam de la sfarsitul clasei a 5-a) tot incepea sa mi se deschida parul de la saten deschis a trecut in blond inchis apoi la blond mediu si acum la blond deschis, si culoarea ochilor a observat ca din caprui a trecut la caprui verzui. Pielea e tot mai alba se face si in loc sa ma bronzez piele se inroseste si ma scarpina, am observat ca ceilalti au pielea mai maslinie (cand sunt bronzati) dar mie tot rosie ramane. Colegii, profesorii si prietenii spun ca m-am vopsit, doar cateva colege cred ca nu m-am vopsit, am incercat sa-i fac sa creada ca nu m-am vopsit, dar ei tot la parerea lor raman. Sa va spun ce mi s-a intamplat vineri eram la ora de informatica si spune profa ce ti-ai facut la par? eu i-am spus ca nu mi-am facut nimic si ea s spus i-a sa-i chestia asta si directoarei. Cand m-a dus la directoare, in biroul directoarei am inceput chiar si sa plang, iar directoarea m-a trimis acasa, iar luni (adica azi) nu am mai avut curajul sa mai vin la scoala si cred ca nici maine nu o sa ma duc. O colega care ma incurajeaza m-a sunat si m-a intrebat de ce n-am venit la scoala si i-am spus ca nu am mai avut curajul sa vin, mi-a spus ca nu trebuie sa ma las descurajata de ce spun altii, mi-a dat temele si a spus ca ma asteapta maine la scoala. Nu stiu incep sa cred ca am o boala numa cand ma gandesc la asta sau ma uit in oglinda incep sa plang, am rugat-o pe mama sa ma duca la niste analize sa vada ce se intampla cu mine dar a spus lasa ca nu-i nimic. M-am gandit sa ma mut la o alta scoala, ca acolo voi lua totul de la inceput. Ce credeti ca ar trebui sa fac? Credeti ca am vreo boala? Vreau raspunsuri serioase, chestia asta pentru mine nu e gluma! Multumesc anticipat si scuze categoria.

5 răspunsuri:
| SkyBlue a răspuns:

Nu e vreo boală sau ceva. E normal, toți suntem diferiți. Chiar şi mie mi-se deschide şi închide părul, acum îl am şaten şi la vârfete e de un arămiu deschis şi toată lumea crede că mi-am făcut şuvițe laughing) şi culoarea ochiilor mi-se schimbă, vara sunt verzi şi iarna căprui. Dar nu e nimic anormal, nu ai început de sfârşit sau chestii de astea laughing Din punctul meu de vedere chestia asta e foarte tare big grin

| Mocanu_Viorel_1983 a răspuns:

Ai alergie la "bronzat". daca tot asa iti face NU te mai bronza. o sa fie si mai grav

| DirectionerEverStyles a răspuns:

Hei! Nu trebuie sa te sperii, si eu am fost la fel.Acum o luna parul meu era un blond spre castaniu, si toata lumea ma intreba de ce m-am vopsit.Eu nu eram vopsita, culoarea parului tau se schimba ca si la mine din cauza temperaturi sau vremii de afara.Asa e si la piele.Acum o am un crem moderat(nici prea inchisa si nici prea deschisa)si lumea spune ca ma dau cu fon de ten si cu crema pe maini si pe fata.Dar am fost la doi medici diferiti cu mama, si au spus ca e din cauza climei, si ca la o varsta anume nu voi mai fii asa, ci voi fii cum eram inainte.Asa ca nu te speria si iti propun sa iti continui scoala.Iar in cazul ochilor am fost si eu surprinsa cand mama m-i-a spus ca atunci cand eram mica aveam ochii caprui, cum am vazut si intr-o poza, si acum ii am albastri.Nu te ingrijora, e totul bine *-* :*

| Alexandra10005 explică (pentru DirectionerEverStyles):

Problema este ca directoare vrea sa-mi scada doua puncte din media de la purtare si a mai spus ca nu ma va lasa in scoala pana cand voi avea culoare mea natural crying( si nu stiu cand o mi se schimbe la loc crying((

| Anonim1989077656477 a răspuns (pentru Alexandra10005):

Mergi cu mama ta. daca nici atunci nu merge, cred ca ar trebui sa suni la politie, caci nu e normal