| baiatuucupizzza a întrebat:

Am dat din greseala cu piciorul in beton cand vroiam sa dau in minge si ma doare piciorul rau de tot ce se va intampla ma doare doar osul ce tine degetul mare! Ce pot face trebuie neaparat in ghips?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Asta iti poate spune cu certitudine doar medicul, in urma radiografiei.

| măcheamăăăî a răspuns:

Osul pe care te doare se numeste metatarsian (iti zic sigur) si nu, nu trebuie sa-l tii in ghips; trebuie doar sa -ti pui o compresa cu gheata si sa te legi mai strans cu o carpa. Funda?happy

| ionut_8527 a răspuns:

TRece eu am dat cu capu in beton in loc sa dau cu el in mingelaughing