| RoxAnana a întrebat:

Am dat din greseala cu piciorul in scaun si am o vanataie mare cam de 4 cm si ma doare ce as putea face sa treaca pana marti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MariaO a răspuns:

Buna!
Mereu cand am vanatai, le masez cu Bengay( un gel mentolat) si in 2 zile trec. happy

9 răspunsuri:
| ioana1704 a răspuns:

Maseaza usor locul cu crema de tataneasa sau galbenele. Grabesc vindecarea.

| Jadis a răspuns:

Va trece de la sine, dar pentru grabirea vindecarii poti pune comprese. Daca vanataia e "proaspat facuta" atunci pune o compresa cu apa foarte rece, dupa ce se mai incalzeste apa, te duci si o mai uzi cu apa si tot asa. Dupa 12 ore poti sa incepi sa pui comprese cu apa calda. Cam atat poti face happy

| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Imi pare rau sad Panseaza-ti piciorul, adica infasoara-ti ceva strans in jurul lui sau du-te la doctor.Si niste masaj usor ar fi bun... big grin
Bafta! sad :*

| pwp a răspuns:

Lasa, va trece pana marti...si chiar daca nu trece, nu e o mare problema happy

| LolNope a răspuns:

Pai ar trebui sa intrebi la farmacie de o crema ceva sau un plasture special numit Gotta Derm.

| Bot a răspuns:

Comprese cu apă rece

| pink_7086 a răspuns:

Fond de tenbig grin

| IoNuTT_6840 a răspuns:

Te poti duce la un doctor sa-ti vada piciorul si ii povestesti ce s-a intamplat

| IoNuTT_6840 a răspuns:

Du-te la doctor sa vada care e problema