| Ema_4103 a întrebat:

Cum as putea vindeca o vanataie? O am pe piciorul stang si e destul de mare. Mi-e teama ca nu va trece pana voi avea eu banchetul de sfarsit de an.sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Stai linistita! Ar fi culmea sa nu treaca pana la sfarsitul anului (anului scolar).

| Sebby a răspuns:

Vanataia va trece masand.o, deoarece vei pune sangele in miscare. Dar nu trebuie sa apesi exagerat de tare ci sa o maseji incet in fiecare seara.

| AdelinaVanda a răspuns:

Inmoi un miez de paine in vin si pui pe vanataie...sau o bucata de carne cruda happy