| G a întrebat:

Am dat peste site-ul http://www.renuntalaochelari.com/, as vrea sa ma abonez la newsletter dar mai intai vreau sa stiu: a incercat cineva sfaturile si exercitiile acelea? daca da, au mers? in cat timp s-au vazut rezultate, si de la ce dioptrii ati plecat? am citit articolele de acolo si mi se pare destul de logic ce zice; port ochelari de 5 ani, am dioptrii destul de mari (-3.5 la un ochi si -5 la celalalt) si chiar vreau sa vad bine iar, deoarece mi se pare destul de incomod sa porti ochelari (trebuie sa ii mentii curati, nu poti purta ochelari de soare, dupa vreun an iti cresc dioptriile si-ti trebuie altii etc.).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa nu crezi in asa ceva, nu exista asemenea miracole, dar daca vrei sa scapi de ochelari, poti purta lentile de contact, sunt FOARTE COMODE (nici nu le simti) si nu-s chiar asa scumpe precum crede lumea... eu folosesc lentile de contact de 4 ani si mi-e foarte bine (nici mie nu imi placeau ochelarii)