| foz a întrebat:

Am de 3 zile rubeola si inca nu mi-au disparut petele de pe fata. Pe corp nu mai am nimic. Este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

O sa iti mai apara si pe corp cu siguranta. Pe fata de obicei trec mai greu. Si nu te mai ingrijora rubeola trece intr-o saptamana jumate doua tu vrei ca in 3 zile sa fi vindecat/a?

4 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

O sa iti apara si pe corp stai linistit/a. Bucura-te ca inca nu ai pentru ca nu te vei simti prea confortabil in momentul in care te va manca toata pielea. Daca vrei neaparat sa iti iasa pe tot corpul ca sa fi sigur/a ca nu e nimic grav stai la caldura si imbraca-te in ceva rosu

| foz explică (pentru Dana211):

Pe corp am avut si mi-au disparut. Inca am pe fata.

| Dana211 a răspuns (pentru foz):

O sa iti mai apara si pe corp cu siguranta. Pe fata de obicei trec mai greu. Si nu te mai ingrijora rubeola trece intr-o saptamana jumate doua tu vrei ca in 3 zile sa fi vindecat/a?

| GoldCobra a răspuns:

Eu is in a 4 zi. in prima zi m-am simtit obosit in a 2 zi am avut pete si temperatura mare in a 3 zii am fost tot rosu si in a 4 zi adica azi n-am pete dar stranut ma doare gatul si m-a mananca palmele. o sa-ti treaca pentru ca nu la toti in a 3 zi poate in a 4 daca nu-ti trece nici peste cateva zile suna un medic dar eu cred ca nu ai nici o problema tongue. (parerea mea )

| Sunshine18 a răspuns:

Si eu am avut rubeola saptamana trecuta dar pe fata nu am avut delocstraight face
oricum iti trec pana lunithinking