| totElodia a întrebat:

Am destul de multe cosuri. Pe majoritatea le-am stors atat de mult incat mi-a dat sangele. Si de fiecare data am luat coaja aia care se forma. Intrebare: Ce produse ati folosit pentru vindecarea acestora si cicatricilor ce vor rezulta dupa? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Nimeni n-are de unde sa stie care este forma si gravitatea acneei tale, asa, pe net. Mergi la dermatolog
Ca sa-ti dau un exemplu : Acneea usoara se trateaza altfel decat acneea severa. Tratamentele pentru acneea severa sunt ineficiente pentru acneea usoara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand cu foarte mare încredere 2 produse pe care le-am folosit:Zineryt si Skinoren.Iti va explica farmacistul cum se aplică. Succes!

| RoxanaStan00 a răspuns:

Eu am avut si puncte negre pe langa cosuri, si aproape toate care le-am stors mi-au ramas gauri-cicatrici in loc. La mine a functionat bine, la recomandarea medicului un gel tratament natural pentru cicatrici de la Derma E. Iti recomand cu incredere.

| promweb a răspuns:

Din mancare scoate-ti grasimile, lactatele si dulciurile. Fereste-te de soare si bai fierbinti. Foloseste zinerit si gel spumant de spalat pe fata de la bioderma sau avene. - si in 2 saptamani ai terminat cu necazu.

| Stanici_Sebastian_1998 a răspuns:

Eu folosesc Fucidin ( la recomandare doctorului ) dar am si eu o inttrebare pentru tine... Elodia unde ai fost astia 4 ani? laughing)