| totElodia a întrebat:

Am destul de multe cosuri. Pe majoritatea le-am stors atat de mult incat mi-a dat sangele. Si de fiecare data am luat coaja aia care se forma. Intrebare: Ce produse ati folosit pentru vindecarea acestora si cicatricilor ce vor rezulta dupa?

4 răspunsuri:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei! In primul rand, cosurile trebuie sparte doar cand ai mainile respectiv unghiile, curatate. Cosurile se sparg pana iese acea boaba alba si se da un pic sangele pentru a putea fi siguri ca numai este acea boaba. Exista foarte multe creme dar nu poti fi sigura daca e buna sau nu pentru ca fiecare are un ten diferit. Eu am folosit o gramada de creme dar m-am lasat. Acum mi le storc cu mana curata, apoi ma spal foarte bine pe fata cu sapunul pentru fata de la Dove. Pem ine ma ajuta foarte mult. Apropo-odata ce incepi sa te speli si sa-ti spargi cosurile cum trebuie nu trebuie sa le acoperi cu fond de ten sau alte creme pentru fata. Chiar daca un cos nu dispare in 2 zile trebuie sa-l storci si sa-l lasi sa respire. Bafta!

| Breake a răspuns:

Du-te la medic sa-ti dea el ceva medicatie pentru problema cu agneea.

| Dragos_Laura_1990 a răspuns:

Zineryt il folosesc si eu happy si e super bun

| BIGHEALA a răspuns:

Este Skinoren pentru cosuri, Zineryt, dar parerea mea este sa te dugi la dermatologie, si le scoti moca!