| uply a întrebat:

Am distonie neuro-vegetativa.Am inteles ca starea asta nu prea are simptome, decat ceade oboseala.Mie-mi tremura si mainile ceeace cred ca sunt un fel de spasme. Unul din simptomele distoniei neuro-vegetative ar putea fi si tremuratul mainilor si-al picioarelor? Multumesc! Jur sa dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vangaelis a răspuns:

In DNV se manifesta mai multe simptome dar depinde la individ la altul.

1 răspuns:
| vangaelis a răspuns:

Da, dar problema in general este lipsa de calciu si magneziu. Fa-ti ionograma. Atat in DNV si hipocalcemie tremuraturile sunt frecvente.