| ParanoidKidu a întrebat:

Cum aş putea scăpa de tremuratul mâinilor? Imi tremură mâinile chiar şi atunci când duc un pahar de apă la gură.Am 15 ani.

11 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna, nu e ceva grav, cred ca ai o mica problema cu sistemul nervos, dar se poate rezolva ducandu-te la doctor si urmand un tratamenthappy
Succes!

| Reek54 a răspuns:

Ai nevoie de magneziu in corp!

| Elvina a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la doctor sa-ti dea medicamentele necesare ca sa te faci bine. Nu lua ceva dupa ureche. Bafta!

| DarkBlood32 a răspuns:

Daca esti nervoasa, daca iti trosnesti degetele intruna...

| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Nu poti scapa de chestia asta. Inseamna ca ai o boala numita ''Parkinson'' (nu sunt sigura daca asa se scrie). Boala afecteaza mainile (incep sa tremure), alteori afecteaza picioarele (mers foarte greu), alteori capul (tremura) si cam astea. Dar nu pot fi afectate toate odata din cate stiu. Buncul meu are, dar la picioare.

Du-te neaparat la doctor. El stie cel mai bine ce sa faci.

O zi buna!

| anyhylator a răspuns:

Eu stiam ca tremuratul mainilor pe langa alte cauze se datoreaza si trosnitului degetelor(incearca sa nu le mai trosnesti) daca nu este aceasta cauza, atunci se datoreaza slabei circulatii a sangelui sau lipsei de calciu!

| Anonymous1247 a răspuns:

Doctorul e soluțiawinking

| alinussa a răspuns:

Buna! Cel mai bine ar fi sa mergi la doctorul de familie iar acesta daca considera necesar te va trimite mai departe la consult la un medic specialist deoarece cauzele pot fi multiple.

| HighOnMeth a răspuns:

Sa speram ca nu ai Parkinson... hehe JK. Du-te la un doctor, el poate raspunde la intrebarea asta.

| Kadamedo a răspuns:

Du-te la doctor si vezi care e problema. o sa-ti spuna el ce trebuie sa faci.

| VioConstantin a răspuns:

Si eu sunt la fel. am inteles ca poate fi si mostenita "boala" asta.