| NemNUZ a întrebat:

Poti scapa de tremuratul mainilor? Nu imi tremura tare ci foarte putin dar imi tremura si nu imi place, nu beau cola decat uneori, nu beau cafea, ciocolata nu mananc foarte des, am 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Raspunsul il gasesti la medic.
Tremuratul mainilor poate avea cauze multiple.
Mai multe poti afla de aici :
http://www.mytex.ro/......168270.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Eu iti recomand sa incerci un tratament homeopat. O sa te ajute cu siguranta.
Sanatate!
Te pup!

| SulimanAnis a răspuns:

Am vazut ca nu iti trosnesti degetele, nu bei multa apa dar poate fi si pentru ca mananci foarte sarat.

| vladrebecca a răspuns:

Mergi des la baie? Bei multa apa?

| NemNUZ explică (pentru vladrebecca):

Odata/ doua ori pe zi si nu beau multa apa

| vladrebecca a răspuns (pentru NemNUZ):

Daca urinai des si beai multa apa, inseamna ca erai posibil de diabet.

Poate bei cafea multa
Poate ai circulatia sangelui proasta

| Oximoron a răspuns:

Mie imi tremurau cand imi trosneam degetele. daca faci asta. iti recomand sa nu o mai faci big grin

| NemNUZ explică (pentru Oximoron):

Nu imi trosnesc degetele happy

| DizzuDizzy27 a răspuns:

Intrebare:Fumezi?
Sfatul meu ar fi sa te duci si la un neurolog (sa nu crezi ca daca te duci la neurolog ai ceva la creier doamne fereste) poate fi din cauza sistemului nervos poate de emotii sau poate de o temere de o retinere.Ar putea fi vorba de un psihogen sau un tremor benign esential, pentru care neurologul iti va recomanda si un tratament cu betablocant, in schimb tremorul mai poate aparea si in alte situatii cum ar fi:hipertiroidie, alcoolism, insuficienta hepatica.

In concluzie, fuguta la medic: de familie pentru inceput, apoi la specialisti (neurolog etc)