| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea scapa de tremuratul mainilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Renunți la orice conține cofeină, nicotină, ciocolată și orice lucru fizic sau psihic care îți atacă sistemul nervos (mânie, stare nervoasă, suparare, îngrijorare).
Trebuie să te vadă și un medic.

| alina2k18 a răspuns:

Du-te la medicul de familie si el decide daca ai nevoie de neurolog.

| Doja a răspuns:

Somn, mancare corecta. Daca ai parkinson doar cu implant.

https://www.youtube.com/watch?v=ATnhfIfHgWA

| gheorghe699 a răspuns:

Medicul,te poate ajuta ..depinde de cauza, pot tremura de la emotii puternice, sau o boala.

| MelissaAdela a răspuns:

E posibil să ai anemie
Nu e nimic grav în asta
Trebuie doar să consumi cât mai multe fructe, legume și să iei surplus de calciu și magneziu
Sau, e posibil sa patesti asta si de la emotii

| Fancyuiop a răspuns:

Dacă îți pocnești degetele des, nu mai fă asta. Consultă un medic! Funda?

| adrianalbota1 a răspuns:

Mergi la medic.