| littleangelpretty34 a întrebat:

Am doi canini care cresc stramb, credeti ca o sa port aparat dentart?[am 12 anibig grin]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Te duci la un ortodont si el va evalua situatia ta. Doar el este in masura sa decida daca ai nevoie sau nu de aparat dentar.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Trebuie sa cu un parinte un ortodont nu la ORL, gaseste un ortodont bun si apeleaza acolo, pentru ca vei avea nevoie sigur de un aparat dentar.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Daca te duci la doctorcred ca o sa te puna sa portiwinkingDar nu`i nimic rau in astabig grin
Dupa acea vei avea dintii perfectibig grin

| darkeyes a răspuns:

Nu e nimic rau in a purta aprat dentar.Mai ales ca la maturitate te vei bucura de niste dinti perfecti si un zambet minunathappy
Mai bine mergi la stomatolog.Mai bine acum decat mai tarziu.Iti va parea rau ca nu ai rezolvat problema la timp.happy

| Dentist.ro a răspuns:

Trebuie consultat un medic ORL-ist. Raspuns oferit de Dr Valerica Giusca-specialist stomatolog-cabinet Oralmed

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E necesar aparatul dentar pentru o crestere adecvata si dintii sa fie apropiati fara sa fie spatiu intre ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Impinge-i tu cum trebuie.Mai in fata sau mai in spate.Pe mine asa m-a pus sa fac dentista.

Răspuns utilizator avertizat