| bucovinaaa a întrebat:

Am dureri de stomac e ca si cum n-as fi mancat inainte si cum se spune"'se certa matele". am fost foarte stresanta in ultima vreme si nici pofta de mancare n-am avut. poate fi de la asta? cu toate ca am mancat si ma doare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Probabil ai niste acid. Durerea e ca o arsura? Mananca regula macar la 5 ore, chiar daca nu ti foame, ia eventual un antiacid si incearca sa reduci alimentele acide (citrice, sucuri, muraturi, alcool) si cele foarte grele (prajeli, dulciuri rafinate) cateva zile si vezi cum te simti. Daca nu e mai ok du-te la medic.

4 răspunsuri:
| BTWIN a răspuns:

Poate fi o indigestie...dar se poate si de la stres...ai grija de tine, numai bine happy

| defapteunuexist a răspuns:

Cel mai bine pentru tine ar fi sa mergi la un medic.iti doresc multa sanatate!

| cobra15 a răspuns:

Probabil din cauza stresului sau din cauza ca ai mancat repede si nu ai mestecat corespunzator, incearca sa mananci portii mici, sa mesteci foarte bine si sa mananci incet

| vladmircea a răspuns:

1. Du-te la medic ca pot fi mai multe variante.
2. Normal daca nu mananci, stomacul cere mancare si se zice ca te mananca de stomac adica daca patesti in cazut repetate faci ulcerbig grin
3. ai indigestie, ia tranz activ te ajuta daca nu in trece in 2-3 zile consulta un medic. Bafta!