| uglykidjoe a întrebat:

Buna ziua
vreau sa stiu daca am ulcer
ma doare stomacul constant am senzatie de foame dar nu mi-e pofta de mancare si tin sa mentionez ca in ultima vreme ( aprox 2 ani ) am mancat foarte multa guma de mestecat ... aprox 1 pachet pe zi . multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kukiss a răspuns:

Consulta un doctor de specialitate. e probabil sa ai gastrita. durerile sunt normale pentru o gastrita. guma afecteaza destul de mult invelisul protector al stomacului. cel mai bine punete pe mancat si du-te la doctor. nu sta pe ganduri pre mult.

1 răspuns:
| Filip23 a răspuns:

Acu' treci pe biscuiti simpli. Mai absorb acizii. Si cauta pe net alimentele care deranjeaza gastrita.