| Sara2 a întrebat:

Am dureri f mari de spate care nu mai trec cu nimic. Mi-a zis medicul la radiografie că am L5- S1 și fac fizioterapie, iau și tratament, pastile, dar spatele ma doare tot mai rău, nu mă pot apleca nu mă simt bine deloc, i-am zis și a zis că e normal că mă răscolește fizioterapia, dar mă doare de nu mai pot dormi noaptea. A mai trecut cineva prin asta? Așa dureri mari sunt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Andreicarbanos a răspuns:

Loveste spinarea, cu pumnul am incercat mi-am rupt coloana si nu ma mai doare.

| DoctorulManhattan a răspuns:

Nu ai specificat ce activitati anterioare ai desfasurat, care sa fi putut declansa aceste dureri. Dureri de spate pot aparea din diferite motive: postura gresita utilizata frecvent, ridicarea unor obiecte mult prea grele, inflamatii in urma contactului cu sprafete reci etc. Incearca mai intai sa descoperi cauza iar apoi diagnosticul si tratamentul va fi mult mai usor

| DoctorulManhattan a răspuns (pentru DoctorulManhattan):

Acum am realizat ca ai specificat faptul ca ai hernie de disc. In acest caz pastilele si fizioterapia ar trebui sa isi faca efectul dar daca nu, ar trebui sa vorbesti din nou cu medicul tau sa consideri optiuni mai drastice: injectii sau operatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt kinetoterapeuti care te pot ajuta.