| HyenaV2 a întrebat:

Am dureri in zona celei de a 6 coasta[stanga] si nu stiu ce am... Mai de mult ma durea in partea dreapta,iar, pe zi ce trece se muta in stanga... Vreau sa stiu tot ce stiti despre cancer, anexie si ce credeti ca am eu! [cred ca o sa mai stau o sapt. asa si dupa sun un medic]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Poate fi o nevralgie, un junghi intercostaș, poate fi cauzat plâmâni, ficat, nu se știe până nu vezi un medic.

5 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Cred ca e cazul sa nu mai stai deloc asa si sa mergi la medic. Poate ai doar o nevralgie intercostala dar si asta trebuie tratata. Ai tendinta sa iti agravezi problema si datorita moralului tau. Ti-e frica de doctor si de ceea ce iti va spune. O sa te simti eliberat imediat ce vei ajunge sa te vada medicul si nu iti vei mai face atitea ginduri negre dintr-un fleac.
Dar fleacul trebuie tratat!

| Mp28evil28 a răspuns:

E GRAv! mai ai putyn si MORi

| Senyorul a răspuns:

S-ar putea sa fii racit la plamani... daca nu te tratezi dai in astm si s-ar putea sa nu mai scapi de el. fugi repede la doctor!

| miaumarian a răspuns:

Du-te la medicul de famile numai cautati raspunsuri medicale pe TPU daca va stiti cu probleme grave de sanatate...

| yuliansch a răspuns:

Cel mai probabil suferi de sindromul colonului iritabil, deoarece acesta pleaca din dreapta jos, din zona apendicelui si inconjoara abdomenul pe sub coaste iar apoi coboara prin partea dreapta. pentru mai multa siguranta iti recomand o ecografie abdominala.