| Iulian90 a întrebat:

De 2-3 zile simt o durere in parte dreapta la coaste dar nu sub coasta. catedata putin mai jos sa san cateodata mai sus si este o durere mic una care doar se simte nu este una puternica. dar nu stiu din ce cauza ar putea fii si cateodata se mai muta si in partea stanga tot la fel cu dureri mici dar tine in jur de 4-5 minute, Vreau sa mentinonez ca am probleme cu acidul gastric iau medicamentul pentru acidul gastric de 4-5 zile dar simptomele privind durerea coastelor sau cel putin sper ca este o durere a costelor. pentru ca de obicei cand apas in zona in care ma doare pe coste nu ma doare mai rau sau mai usor durerea ramane aceeasi. am incercat chiar sa ma lovesc usor.sa vad daca durerea va fi mai mare dar tot asa este, CE AR PUTEA FII?
Mentionez ca sunt si fumator dar nu unul inrai 5-6 MAXIM pe zi
Va rog mult sa ma ajutati.
Multumesc Anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Gabonne1982 a răspuns:

Probabil ca ai intoxicat ficatul cu ceva. Durerea in zona aceea poate fi de la ficat sau de la un inceput de gastrita. Apendicita este mai jos, nu imediat sub coasta

| myiau a răspuns:

Apendicehappy

| truesensation a răspuns:

Cel mai indicat este sa mergi la doctor deoarece spui ca ai probleme cu acidul gastric si esti sub tratament.

| Iulian90 explică:

Nu cred ca ar fi apendicele
Vreau sa mai mentionez ca am 18 ani si locuiesc cu bunici si ei sunt batrani si o luna tot sunt expus frigului pentru ca trebuia sa ma trezesc de dimineata sa dau zapada, sa sparg lemne sa bag focul si tot asa. credeti ca s-ar putea sa fie si din cauza frigului? dar sa persiste de 4 zile mai ales ca am inceput sa ma feresc de frig stau imbracat foarte gros...aseara chiar simte-am o caldura insuportabila si simte-am ca am o temperatura foarte mare. se poate sa fie si o raceala la plamani? si daca da cat de grava este?
Multumesc Anticipat