| Sara2 a întrebat:

Am dureri la piciorul stâng, de la genunchi în sus insistând mult în partea de sus a piciorului, șold și linia bikinilor. Am fost la medicul de familie și mi-a prescris un tratament și nu mi-a trecut. Apoi trimis la specialist, dar sunt pe lista de așteptare și mai durează până mă cheamă la ei, aștept deja de 2 luni. Durerea e persistentă și îmi dă săgeți. Ce să iau pentru calmare? Am luat pastile la recomandarea medicului de familie dar nu prea mă ajută. Este gravă problema? Sunt foarte îngrijorată, durerile se accentuează pe zi ce trece.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| acerr a răspuns:

Adica durere lombara,? sale, spate si merge pe picior, poate fi nervul sciatic..doamne freste ca nu prea este tratament