| Maria_Roxana_1995 a întrebat:

Am dureri pe partea dreaptă sub San, sub coasta. Am si in parte de jos și se las pe fesa si pe picior. Dimineața am un gust amar în gura si ma doare in zona stomacului. Știe cineva ce ar putea fi? Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Da.Trebuie sa fie vorba despre colecist(fierea). Este necesara o investigatie medicala.

| TCosminn a răspuns:

Redu nivelul de stres, ai grija la alimentatie, mananca sanatos si cat mai natural ca sa spun asa, bea niste ceaiuri pentru stomac (recomand ceai de pelin), dorim la timp si daca ai putin timp pentru sport, numai bine.

| Ecaterina2016 a răspuns:

I zona respectiva este ficatul, niște analize TGO/TGP ALT/ALS.

| Silent3025 a răspuns:

Par simptome de la vezica biliară (sau colecistul) daca ai spus sub coasta+celalte simptome, insa doar celalalte simptome pot fi de la ale apendice (dar nu cred ca are cum sa se propage durerea tocmai sub coasta) deci cel mai probabil colecistul e de vina.
Vorbeste cu parintii sa te duca ca la medic cat mai repede! (daca durerea spui ca a ajuns pe picior inseamna ca nu mai este de ceaiuri sau de un simplu medicament ci trebuie neaparat sa te vada un medic)