| Maria_Roxana_1995 a întrebat:

Am dureri in dreapta sub San, sub coasta. Am dureri Dar nu mereu si pe partea dreaptă a soldului si se duce durerea in jos pe picior. Îmi vine mereu sa mănânc dulce. Mă puteți ajuta cu câteva păreri despre ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Poate fi ficatul, poate fi rinichiul, poate fi ovarul, colonul ascendent sau chiar o afectare nervoasa a sciaticului... Sau doua din astea, sau trei...
Fara analize nu putem sa-ti spunem nimic. Mergi la medic, spune ce te doare, cum si unde si dupa ce o sa-ti faca analizele si un consult o sa-si dea si seama ce problema ai, pana atunci daca vrei sa ne dam cu parerea putem sa ne tot dam pana maine. Alte simptome nu mai ai? Greturi, varsaturi, usturimi la urinare, constipatie sau diaree...altele?