| DanielDanny a întrebat:

Am facut acum cateva zile operatie de scos alunita, asistenta mi-a zis sa fac "baie" cu betadina odata la 2 zile pana merg sa scot firele!

Altceva nu mi-a zis sa fac, in jurul taieturii se face crusta, asta e normal, dar s-a si invinetit putin...

Pot sa folosesc fucidin crema in caz ca a inceput sa se infecteze? In trecut cand mi-a cauterizat un neg (alt medic), mi-a recomandat crema asta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți să folosești exact ce recomandă medicul actual, nu ce a zis alt medic altă dată.

| dullcat a răspuns:

Asculta de ce a zis asistenta.

| NLS a răspuns:

"s-a si invinetit putin..."

Si asta e normal intr-o anumita masura, posibil sa fi curs sange in tesut, sau sub piele, si s-a inchegat.
Insa daca arata urat, mergi urgent la un alt dermatolog mai cunoscut.