| bogdan133 a întrebat:

Am facut analize ieri si am primit rezultatele: WBC(leucocite) 5.7
RBC(hemtii): 5.63, HGB ( hemoglobina) : 14.6, HCT ( hermatocrit ) 44, 9, PLT ( trombocite ) 408, PCT ( plachetocrit ) : 0, 309, MCV ( volum mediu eritrocitar ) 90, MGH ( cant.HGB medie ) 25, 9, MCHC ( conc. HGB erit medie ) 32, 5, RDW (latime distrib. eritrocit ) 13, 4, MPW ( vol mediu plachetar ) 7, 6, PDW ( latime distrb plachet ) 12.9, Lym % ( procent lymfocite) 49.5, Mid% ( procent monocite) 10, 2, Gran% ( procent granulocite) 40, 3, Lym# ( nr. tot. lymfocite ) 2, 8, Gran# ( nr tot granocite ) 2, 4, Mid # ( nr tot monocite ) 0, 5, Calciu seric total 9, 2, Glicemie 94... Magnezemie 1, 8 Ce parere aveti?sadsadsad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Atata timp cat nu ne-ai dat intervalul de referinta al alboratorului, e greu de spus ceva. Par normale, dar fara normalul laboratorului nimeni nu le poate evalua cu adevarat.

| EmaS a răspuns:

Intra aici si vei vedea rezultatul.
http://www.sfatulmedicului.ro/interpretor-analize