| simona_6559 a întrebat:

Am facut niste analize de sange si as vrea sa stiu ce inseamna:trigliceride:169, leucocite:10.76,limfociteyin yang41.19,limfocite(#)4.43,volum eritrocitar mediu:96.45,hemoglobina eritrocitara medie:34.94,concentratie medie:36.22,aslo(test latex):300.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Stella_6271 a răspuns:

Inseamna o posibila faringita bacteriana cu un streptococ beta hemolitic. Poti avea o confirmare daca faci un exudat faringian.

| TrendyHedgehog a răspuns:

De ce nu l-ai intrebat pe doctor cand ti-a dat analizele? Du-te la doctor sa iti zica el ce inseamna.