| SefaTa97 a întrebat:

Am facut analize la urina, si a iesit totul normal, mai putin
Sediment urinar: rare leucocite, rare epitelii plate.
Ce inseamna asta happy? Vreau un raspuns sigur!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si la mine e ceva ok practic sunt niste leuocite nu-i ceva grav, acuma ce ph ai

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Analizele sunt relativ OK...

"În mod normal, urina poate conţine celule epiteliale de diferite tipuri, leucocite,...
Foarte adesea se întâmplă ca urina să fie contaminată cu secreţie vaginală la femei...
Celule epiteliale scuamoase (epitelii plate): fără semnificaţie, de regulă consecinţa contaminării urinii cu secreţie vaginală... " - vezi detalii la linkul SURSĂ :
http://anamedex.ro/recipe/show/54/sedimentul-urinar

Oricum, analizele TREBUIE interpretate de medicul de familie ( sau medicul curant care le-a recomandat ) în context clinic - ţinând cont de "istoricul" afecţiunilor pe care le ai, de simptomatologia pe care o prezinţi şi de rezultatul altor analize/investigaţii!

Toate cele bune.