| VoicuStefanDaniel a întrebat:

No bun lume salut din nou. revin iar cu o intrebare, mi-au sosit analize am fost diagnosticat cu infectie urinara, si ceva daune minore la tiroida. intrebarea mea este ce legatura are asta cu greturile mele de acu 3-4 luni, mi-au zis doctori ca din cauza acestei infectie(bacterie) este, si poate si ceva din gat, mi0-au dat biosept, si niste pastile, care le iau de 2 ori pe zi... fiere nu, gastrita nu, happy :: >Bilirubina-- absenta, urobilinogen - normal, proteine- absent, glucoza- absent, Ph - 5.0, hematii- absente, leucocite -absente, densitate 1.030, nitriti- absente, corpi cetonici- absent. sediment urinar- rare epitelii plate, rare leucocite, prezent urat amorf. Examen bacteriologic exudat >-- Prezent Stafiolococ, patolog, absent streptococ beta hemolitic. mi-au bifat prezent bacterie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Cosmin4Fit a răspuns:

Ce putem spune... nu suntem echipa Dr. House ca sa ne prindem din niste indicii.

Corpul reactioneaza si el cum stie cand ceva nu e bun. De obicei nu e buna alimentatia, dar in acest caz, daca infectia tocmai se raspandea, e posibil sa iti fi provocat greturi.

Bea mai multa apa si mananca mai sanatos, odihneste-te mai bine... In felul asta pe termen lung te vei feri de nevoia de pastile si analize.

Si fa mai mult sport sa te intaresti, alege-ti antrenamente de pe http://www.4fit.ro

La intrebarile astea nu-ti pot raspunde decat medicii.