| SefaTa97 a întrebat:

Am facut radiografie la plamani, deoarece dintr-un plaman tusesc(rar ), si nu prea aveam aer pe acea parte. Mi s-a gasit urme de raceala, am luat 7 zile antibiotic, au mai trecut 7 zile si nu simt nimic. Tot simt o haraiala cand trag aer cateodata, si tot mai tusesc din cand in cand.
Ce as putea sa iau sa imi treaca? A mai avut cineva asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După terminarea tratamentului mergi la un nou control.
Pa, pa.

| doctoressa a răspuns:

Ai nevoie de o reevaluare pneumologica. Mergi la medicul care te-a tratat. http://www.i-medic.ro/boli/pneumonia