| IadidK a întrebat:

Am o problema.
Am in gat si in plamani muci multi.
Nu pot sa respir cum trebuie si mi se formeaza mereu niste muci in gat care nu pot sa ii scuip...
Am fost mi-am facut o radiografie la plamani si aveam plamani plini cu muci de la o pneomonie, mi-a dat un antibiotic si niste pastile inutile... le-am luat dar situatia nu sa imbunatati deloc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 23partyboy a răspuns:

Incearca cu un fluidifiant, expectorant sau mucolitic pana ajungi la dr. ia ambroxol sau bromhexim de la farmacie, daca esti fumator incearca sa renunti cateva zile cel putin pana iti revii iar vizita la dr obligatorie

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Spune ce tratament ai primit, altfel nu te pot sfatui ce sa faci.

| bulin a răspuns:

Consulta un medic pneumolog pentru schimbarea anibioticului si o noua radiografie.