| anonim_4396 a întrebat:

Am facut recent analizele de sange si nu sunt deloc multumit de rezultate. Ar trebui sa ma ingrijorez? Va spun valorile care depasesc.

Hemoleucograma:
Leucocite 15.15 valoarea normala 4.00 - 10.00
Eritrocite 5.73 valaorea normala 4.30 - 5.70
Hematocrit 51.46 valoarea normala 39.00 - 49.00
Neutrofile 9. 60 valoarea normala 2.00 - 8.00
Monocite 0.98 valoarea normala 0.10 - 0.80

Biochimie:
Bilirubina totala 2.34 valoarea normala 0.30 - 1.20
Acid uric 9.2 valoarea normala 3.50 - 7.20

Sumar urina:
Proteine urina 100(++) Negativ
Cetone urina 50(++) Negativ

Cineva care a studiat partea asta si se pricepe? Sa imi fac griji pentru Leucocitele marite, am inteles ca sunt globule albe care le mananca pe cele rosii sau ceva de genul si ca ar putea fi o infectie. Eu am o durere in partea stanga de foarte multe luni, apare cand si cand mai ales dupa cativa km de alergare. Am gresit si am si alergat cu o zi, doua inainte sa ma duc la medic sa fac analizele. PS: Am facut si ecografia abdominala si e perfecta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul tau de familie să i ti citeasca rezultatul analizelor.