| Kisses a întrebat:

In urma unei analize de laborator, mi-au iesit leucocitele si limfocitele mărite :
Leucocite ( nr ) : 10.8 K/uL ( între 4.8 -10)
Neutorfile (nr) :5.6 K/uL (între 2.0 -7.0)
Limfocite (nr ): 4.4 K/uL ( intre 1.0 -3.6)
Monocite (nr) :0.7 K/uL ( intre 0.1-1.0)
Eosinofile (nr):0.1K/ul ( intre 0.0-0.4)
Bazofile (nr) : 0.0 K/uL ( 0.0-0.2)
Neutrofile yin yang :51.1% (între 45-70%)
Limfocite yin yang :40.9% (între 20-45%)
Bazofile yin yang :0.3 % (intre 0.0-2%)
Eritrocite :5.53 M/uL (intre 4.5 -6.0)
Hemoglobina :17.7 g/dL (intre 13.0 -17.5)
Hematocrityin yang :49.2 (între 40 - 52%)

Oare este o problemă ca am limfocitele si leucocitele marite?
Am 22 de ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Limfocitele – sunt esenţiale pentru producerea de anticorpi care protejează împotriva bacteriilor, virusurilor şi a altor substanţe toxice pentru organism.

poate ca ai o infectie